Notice: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 2 of 509 bytes in /lib/class.cache.php on line 32
 FAQ - Technologia - Sztukateria DECOR SYSTEM
 • 1. Technologia

  1.1. Z czego są zrobione produkty Decor System?

  Oferowane przez nas profile wykonane są z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego (styropianu). Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest wodnymi dyspersjami kopolimerów akrylowych z substancjami pomocniczymi i modyfikującymi oraz wypełniaczami kwarcowymi, co sprawia, że profile te odpornena zmienne warunki atmosferyczne a ich powierzchnia jest niezwykle twarda. Powłoka zewnętrzna ma delikatną porowatą strukturę imitującą naturalny wygląd piaskowca. Struktura taka ułatwia malowanie, zwiększa przyczepność i trwałość zewnętrznych powłok malarskich.

  1.2. Jakie są różnice pomiędzy waszymi produktami, a produktami innych firm?

  Różnice są w jakości produktu, szczegółach i kosztach ostatecznych.Produkujemy nasze wyroby z użyciem zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałów. Sztukateria nasza wykonywana jest metodą ciągnioną, co gwarantuje uzyskanie ostrych krawędzi i gładkich płaszczyzn. Ostre krawędzie sprawiają, że sztukateria zamontowana na elewacji jest bardziej wyrazista. Dzięki temu że powierzchnia listew jest gładka, bardzo ułatwia to obróbkę łączeń i skraca czas montażu, a tym samym koszty montażu są niższe.

  1.3. Jakie są dostępne kolory?

  Nasze produkty są dostępne tylko w kolorze beżowym. Po zamontowaniu powinno się je pomalować  na wybrany kolor (używając wysokiej jakości farb).

  1.4. Czy wyroby Decor System pękają?

  Nie. Oferowane przez nas profile wykonane są z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego (styropianu). Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest wodnymi dyspersjami kopolimerów akrylowych z substancjami pomocniczymi i modyfikującymi oraz wypełniaczami kwarcowymi co sprawia, że profile te odporne są na zmienne warunki atmosferyczne a ich powierzchnia jest niezwykle twarda. Powłoka zewnętrzna ma delikatną porowatą strukturę imitującą naturalny wygląd piaskowca. Struktura taka ułatwia malowanie, zwiększa przyczepność i trwałość zewnętrznych powłok malarskich.

  1.5. Czy wasze wyroby i elementy są odporne na ekstremalne zmiany temperatur?

  Tak, nasze wyroby były testowane w wysokich i niskich temperaturach.

  1.6. Czy wasze wyroby można malować?

  Lekkie Elementy Architektoniczne Decor System można bardzo łatwo pokryć farbą elewacyjną silikonową lub akrylową. Wyklucza się stosowanie farb silikatowych. Należy wystrzegać się użycia farb zawierających rozpuszczalniki (w tym przypadku, przed pomalowaniem należy wykonać próbę w miejscu mało widocznym).

  1.7. Jak często powinienem malować?

  Porowata struktura sztukaterii gwarantuje znakomitą przyczepność farby. Kolejne malowanie zależy od tego jakej farby się użyje, a trwałość powłoki malarskiej określa producent farby.

  1.8. Czy wasze wyroby psują się?

  Nie. Sztukateria nasza nie psuje się i nie utlenia. Zaletą naszej sztukaterii jest brak konserwacji. Musisz tylko pomalować kiedy jest to potrzebne.

  1.9. Jaką dajecie gwarancję na wasze produkty?

  Gwarancja na nasze produkty wynosi standardowo  dwa lata, natomiast dzięki wysokiej jakości materiałów, trwałość naszych elementów sięga kilkudziesięciu lat.

  1.10. Na jakim etapie budowy montuje się profile?

  Nasze elementy architektoniczne powinno się montować po wykonaniu ocieplenia i warstwy zbrojonej ściany (dla budynków ocieplanych) ale przed pracami wykończeniowymi - nakładaniem tynków strukturalnych czy malowaniem. Można zamontować je również później, pamiętając o zastosowaniu właściwych klejów. Montaż na już skończonej elewacji, szczególnie przy chropowatości ścian (baranek lub gruba struktura tynku), jest bardziej pracochłonny. Jednak przy starannym wykonaniu prac zwykle wystarczą później drobne poprawki malarskie wokół gzymsów.

  1.11. Czy można stosować wasze gzymsy na budynku ocieplonym?

  Gzymsy doskonale nadają się do użycia na wszelkich rodzajach ścian - na tynkach tradycyjnych, elewacjach z cegły czy kamienia, a szczególnie na budynkach ocieplanych z zewnątrz zarówno styropianem jak i wełną mineralną, gdzie montaż ciężkich elementów jest bardzo trudny. Do każdego rodzaju ściany należy tylko dobrać odpowiedni klej.

  1.12. Czy produkujecie wyroby dla celów renowacji, odtwarzacie elementy architektoniczne według wzorców?

  Tak. Wykonujemy wszelkie rodzaje gzymsów i wiele innych detali architektonicznych dla celów renowacji budynków. - więcej

  1.13. Czy wykonujecie łuki i ile one kosztują?

  Jesteśmy w stanie wyciąć każdy łuk, który klient będzie potrzebował. Cena łuku jest ustalana indywidualnie w zależności od wybranej listwy i promienia łuku. Jego długość obliczana jest zawsze po zewnętrznej. - więcej

  1.14. Dlaczego udzielacie gwarancji tylko na 24 miesiące?

  Ustawowa gwarancja na nasze produkty wynosi standardowe  dwa lata, natomiast dzięki wysokiej jakości materiałów, trwałość naszych elementów sięga kilkudziesięciu lat.
  Jeżeli produkt jest zamontowany na elewacji zgodnie z zaleceniami, przy użyciu kleju i dodatków rekomendowanych producentów, na właściwie oczyszczonym podłożu - towar nie ulegnie zniszczeniu.
  Jednak my traktujemy naszych klientów indywidualnie i nikogo nie zostawiamy bez pomocy.
  Służymy poradą i wsparciem również po ustaniu współpracy, zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dotyczy to również sytuacji, w których jesteśmy zmuszeni reklamować usługę firmy kurierskiej. Po zgłoszeniu uszkodzenia towaru, bezzwłocznie dosyłamy sztukaterię, a następnie bierzemy na siebie procedurę reklamacyjną. Obowiązkiem klienta jest jedynie zotworzenie przesyłki w obecności kuriera i zgłoszenie mu szkody.