Notice: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 2 of 509 bytes in /lib/class.cache.php on line 32
 FAQ - Sztukateria DECOR SYSTEM
FAQ
 • 1. Najczęstsze pytania

 • 2. Zamówienia

  2.1. Jak mogę zamówić wasze produkty?
  • Zamówienie składa się mailem albo porzez nasz sklep internetowy.
  • Zamówienie realizujemy w formie przedpłaty na konto. W szczególnych przypadkach możliwa jest wysyłka towaru za pobraniem.
  • W przypadku przedpłaty na konto wystawiamy fakturę proforma na podstawie której klient wpłaca pieniądze.
  • Towar wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty lub otrzymaniu potwierdzenia wpłaty na konto.
  • Dla zminimalizowania ryzyka uszkodzenia, towar wysyłamy jest w kartonach na palecie firmą kurierską DHL. W wyjatkowych przypadkach (np. mała ilość elementów, elementy krótkie) przesyłamy sztukaterię w  kartonie firmą kurierską UPS.
  • W przypadku uszkodzenia towaru, kurier sporządza protokół szkody. Prosimy o bezzwłoczną informację o uszkodzeniu, abyśmy mogli rozpocząć procedurę reklamacyjną.
  2.2. Czy dystrybuujecie wasze produkty na terenie Europy?

  Tak. Wysyłamy nasze produkty do klientów z Europy.

  2.3. Gdzie można kupić waszą sztukaterię?

  Towar można odebrać osobiście w siedzibie naszej firmy w Prądocinie koło Gorzowa Wlkp. Wysyłając towar na terenie całej Polski korzystamy z usług firm kurierskich UPS i DHL.

  2.4. Czego potrzebujecie do wykonania projektu (wizualizacji) elewacji?

  Wykonamy projekt (wizualizację), jeżeli prześlesz nam pocztą elektroniczną pomiary, zdjęcia lub projekt twojego domu. Koszt przygotowania wizualizacji elewacji frontowej domku jednorodzinnego z użyciem sztukaterii Decor System to 300,00 zł brutto. Koszt wizualizacji większych obiektów (hotele, kamienice, obiekty użyteczności publicznej) jest ustalany indywidualnie. Powyższa kwota jest odejmowana od zamówienia złożonego przez klienta.Termin realizacji wizualizacji to 5 dni od daty zaksięgowania wpłaty na koncie i otrzymania zdjęć.  Uwaga! Zdjęcie budynku powinno być wykonane jak najbardziej prostopadle do elewacji.

  2.5. Czy pokrywam koszty transportu gdy złożę zamówienie?

  Tak. Koszt wysyłki zamówionej sztukaterii uzależniony jest od wielkości zamówienia i ustalany jest indydwidualnie. Zamówienia wysyłane są za pośrednictwem firm kurierskich UPS i DHL na terenie całej Europy.

  2.6. W jaki sposób zabezpieczony jest towar w transporcie?

  W Decor System przykładamy ogromną wagę do odpowiedniego zabezpieczenia towaru w transporcie. Wszystkie elementy są poprzekładane warstwami styropianu a wolne miejsca w paczce wypełnione, aby towar się nie przemieszczał . Wysyłane  przez nas paczki są zawsze ubezpieczone. Dla zminimalizowania ryzyka uszkodzeń, standardową formą wysyłki jest umieszczenie paczki na palecie (koszt 150,00 zł/brutto).

  2.7. Jak długo będę czekać na otrzymanie przesyłki?

  Większość asortymentu mamy na stanach magazynowych i mogą być wysłane natychmiast po złożeniu zamówienia. Natomiast asortyment nie oznaczony jako "Dostępny"  wysyłamy w terminie 3-7 dni roboczych.

  2.8. Jak są wysyłane - transportowane wasze produkty?

  W Decor System przykładamy ogromną wagę do odpowiedniego zabezpieczenia towaru w transporcie. Wszystkie wysyłane  przez nas paczki są ubezpieczone. Dla zminimalizowania ryzyka uszkodzeń, standardową formą wysyłki jest umieszczenie paczki na palecie (koszt 150,00 zł/brutto). Niewielkie ilości towaru (do kilku sztuk listew lub gzymsów) wysyłamy odpowiednio zabezpieczone  i poprzekładane styropianem w zwrotnej  skrzyni drewnianej firmą kurierską UPS (koszt 60,00 zł/brutto). Małe elementy (zworniki, wsporniki) oraz niewielkie ilości listew i gzymsów pociętych na odcinki metrowe wysyłamy odpowiednio zabezpieczone i poprzekładane styropianem w kartonach. Koszt wysyłki w kartonie to 35,00 zł/brutto.

  2.9. Jakie jest minimalne zamówienie?

  Nie ma minimalnej ilości. Możemy wysłać nawet jedną listwę.

  2.10. Co powinno zawierać zamówienie?

  Zamówienie powinno zawierać: 1) określenie rodzaju oraz ilości towaru w metrach bieżących (należy pamiętać o potrzebnych naddatkach),  2) kompletne dane do wystawienia faktury, 3) określenie formy płatności oraz dane kontaktowe, 4) numer telefonu.

  2.11. Ile kosztuje wysyłka?

  Koszty transportu uzależnione są od ilości zamówionego towaru. Nie ma znaczenia miejsce dostawy ani odległość na terenie kraju. Dla zminimalizowania ryzyka uszkodzeń, standardową formą wysyłki jest umieszczenie paczki na palecie (koszt 150,00 zł/brutto). Wysyłka drobnych elementów (zworniki, wsporniki) w kartonie to koszt 35,00 zł/brutto. Niewielkie ilości towaru (do kilku sztuk listew lub gzymsów) wysyłamy odpowiednio zabezpieczone  i poprzekładane styropianem w zwrotnej  skrzyni drewnianej firmą kurierską UPS (koszt 60,00 zł/brutto).

  2.12. Czy w czasie transportu sztukateria elewacyjna nie uszkodzi się?

  Sztukateria Decor System przesyłana jest głównie na paletach, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Paczki na całej powierzchni zabezpieczone są warstwą styropianu. Dodatkowo każda przesyłka jest objęta ubezpieczeniem do 5000 zł. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia paczki należy wezwać kuriera, wypełnić odpowiedni formularz szkody oraz poinformować nas o reklamacji.

  2.13. Czy mogę zamówić próbkę sztukaterii, jaki będzie jej koszt, i czas oczekiwania?

  Tak. Koszt przesłania próbek sztukaterii wynosi 27,00 zł/brutto. Próbki sztukaterii wysyłamy do godz.14.00 i o ile zamówienie będzie złożone do godz.13.30 próbka zostanie dostarczona w przeciągu 24h.
  Powyższa kwota jest odejmowana w przypadku złożenia zamówienia na sztukaterię.
  UWAGA! - Istnieje możliwość wysyłki kilku próbek w paczce - w formularzu zamówienia próbki (uwagi), wystarczy wypisać symbole listew bądź gzymsów np. LE-1, LE-2, GE-1 i GE-4A. Próbki łączone, zawierające elementy sztukaterii zewnętrzne jak i wewnętrznej wysyłamy w 1 paczce w tej samej cenie 27,00 zł/brutto. Zastrzegamy sobie prawo zmiany wzorów wchodzących w skład próbki, w zależności  od dostępności.
  Próbki sztukaterii wysyłamy za pobraniem.

  2.14. Czy za próbki sztukaterii elewacyjnej i wewnętrznej płacę osobno?

  Nie, próbki łączone, zawierające elementy sztukaterii zewnętrznej i wewnętrznej wysyłamy w 1 paczce w tej samej cenie 27,00 zł/brutto.

  2.15. Czy jest możliwość przesyłki za pobraniem

  Wszystkie zamówienia są realizowane na zasadzie zaliczki 100%, wysyłamy towar po zaksięgowaniu kwoty na koncie lub otrzymaniu potwierdzenia wpłaty. Przesyłka za pobraniem jest możliwa w wyjątkowych przypadkach (np. przy bardzo małej wartości zamówienia).

 • 3. Technologia

  3.1. Z czego są zrobione produkty Decor System?

  Oferowane przez nas profile wykonane są z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego (styropianu). Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest wodnymi dyspersjami kopolimerów akrylowych z substancjami pomocniczymi i modyfikującymi oraz wypełniaczami kwarcowymi, co sprawia, że profile te odpornena zmienne warunki atmosferyczne a ich powierzchnia jest niezwykle twarda. Powłoka zewnętrzna ma delikatną porowatą strukturę imitującą naturalny wygląd piaskowca. Struktura taka ułatwia malowanie, zwiększa przyczepność i trwałość zewnętrznych powłok malarskich.

  3.2. Jakie są różnice pomiędzy waszymi produktami, a produktami innych firm?

  Różnice są w jakości produktu, szczegółach i kosztach ostatecznych.Produkujemy nasze wyroby z użyciem zaawansowanej technologii i wysokiej jakości materiałów. Sztukateria nasza wykonywana jest metodą ciągnioną, co gwarantuje uzyskanie ostrych krawędzi i gładkich płaszczyzn. Ostre krawędzie sprawiają, że sztukateria zamontowana na elewacji jest bardziej wyrazista. Dzięki temu że powierzchnia listew jest gładka, bardzo ułatwia to obróbkę łączeń i skraca czas montażu, a tym samym koszty montażu są niższe.

  3.3. Jakie są dostępne kolory?

  Nasze produkty są dostępne tylko w kolorze beżowym. Po zamontowaniu powinno się je pomalować  na wybrany kolor (używając wysokiej jakości farb).

  3.4. Czy wyroby Decor System pękają?

  Nie. Oferowane przez nas profile wykonane są z wysokiej jakości polistyrenu ekspandowanego (styropianu). Warstwa zewnętrzna profili pokryta jest wodnymi dyspersjami kopolimerów akrylowych z substancjami pomocniczymi i modyfikującymi oraz wypełniaczami kwarcowymi co sprawia, że profile te odporne są na zmienne warunki atmosferyczne a ich powierzchnia jest niezwykle twarda. Powłoka zewnętrzna ma delikatną porowatą strukturę imitującą naturalny wygląd piaskowca. Struktura taka ułatwia malowanie, zwiększa przyczepność i trwałość zewnętrznych powłok malarskich.

  3.5. Czy wasze wyroby i elementy są odporne na ekstremalne zmiany temperatur?

  Tak, nasze wyroby były testowane w wysokich i niskich temperaturach.

  3.6. Czy wasze wyroby można malować?

  Lekkie Elementy Architektoniczne Decor System można bardzo łatwo pokryć farbą elewacyjną silikonową lub akrylową. Wyklucza się stosowanie farb silikatowych. Należy wystrzegać się użycia farb zawierających rozpuszczalniki (w tym przypadku, przed pomalowaniem należy wykonać próbę w miejscu mało widocznym).

  3.7. Jak często powinienem malować?

  Porowata struktura sztukaterii gwarantuje znakomitą przyczepność farby. Kolejne malowanie zależy od tego jakej farby się użyje, a trwałość powłoki malarskiej określa producent farby.

  3.8. Czy wasze wyroby psują się?

  Nie. Sztukateria nasza nie psuje się i nie utlenia. Zaletą naszej sztukaterii jest brak konserwacji. Musisz tylko pomalować kiedy jest to potrzebne.

  3.9. Jaką dajecie gwarancję na wasze produkty?

  Gwarancja na nasze produkty wynosi standardowo  dwa lata, natomiast dzięki wysokiej jakości materiałów, trwałość naszych elementów sięga kilkudziesięciu lat.

  3.10. Na jakim etapie budowy montuje się profile?

  Nasze elementy architektoniczne powinno się montować po wykonaniu ocieplenia i warstwy zbrojonej ściany (dla budynków ocieplanych) ale przed pracami wykończeniowymi - nakładaniem tynków strukturalnych czy malowaniem. Można zamontować je również później, pamiętając o zastosowaniu właściwych klejów. Montaż na już skończonej elewacji, szczególnie przy chropowatości ścian (baranek lub gruba struktura tynku), jest bardziej pracochłonny. Jednak przy starannym wykonaniu prac zwykle wystarczą później drobne poprawki malarskie wokół gzymsów.

  3.11. Czy można stosować wasze gzymsy na budynku ocieplonym?

  Gzymsy doskonale nadają się do użycia na wszelkich rodzajach ścian - na tynkach tradycyjnych, elewacjach z cegły czy kamienia, a szczególnie na budynkach ocieplanych z zewnątrz zarówno styropianem jak i wełną mineralną, gdzie montaż ciężkich elementów jest bardzo trudny. Do każdego rodzaju ściany należy tylko dobrać odpowiedni klej.

  3.12. Czy produkujecie wyroby dla celów renowacji, odtwarzacie elementy architektoniczne według wzorców?

  Tak. Wykonujemy wszelkie rodzaje gzymsów i wiele innych detali architektonicznych dla celów renowacji budynków. - więcej

  3.13. Czy wykonujecie łuki i ile one kosztują?

  Jesteśmy w stanie wyciąć każdy łuk, który klient będzie potrzebował. Cena łuku jest ustalana indywidualnie w zależności od wybranej listwy i promienia łuku. Jego długość obliczana jest zawsze po zewnętrznej. - więcej

  3.14. Dlaczego udzielacie gwarancji tylko na 24 miesiące?

  Ustawowa gwarancja na nasze produkty wynosi standardowe  dwa lata, natomiast dzięki wysokiej jakości materiałów, trwałość naszych elementów sięga kilkudziesięciu lat.
  Jeżeli produkt jest zamontowany na elewacji zgodnie z zaleceniami, przy użyciu kleju i dodatków rekomendowanych producentów, na właściwie oczyszczonym podłożu - towar nie ulegnie zniszczeniu.
  Jednak my traktujemy naszych klientów indywidualnie i nikogo nie zostawiamy bez pomocy.
  Służymy poradą i wsparciem również po ustaniu współpracy, zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dotyczy to również sytuacji, w których jesteśmy zmuszeni reklamować usługę firmy kurierskiej. Po zgłoszeniu uszkodzenia towaru, bezzwłocznie dosyłamy sztukaterię, a następnie bierzemy na siebie procedurę reklamacyjną. Obowiązkiem klienta jest jedynie zotworzenie przesyłki w obecności kuriera i zgłoszenie mu szkody.

 • 4. Montaż

  4.1. Czy muszę malować sztukaterię?
  1. Sztukaterię należy pomalować niezwłocznie po przyklejeniu do elwacji. Elementy Decor System są elastyczne w celu ułatwienia montażu. Jednak swoje docelowe właściwości i strukturę  osiągają dopiero po pomalowaniu farbą lub zagruntowaniu impregnatem PRIMER EXTERIOR. Zastosowanie sie do zaleceń producenta gwarantuje trwałość i niezmienność materiału pod wpływem deszczu i innych warunków atmosferycznych.
  4.2. Czy muszę dodatkowo powlekać listwy po zamontowaniu?

  Nie. Nasze produkty są gotowe do montażu i wymagają jedynie pomalowania po zamontowaniu.

  4.3. Czy mogę zamontować waszą sztukaterię na cegły lub kamień zewnętrzny?

  Tak, ale wymaga to użycia odpowiednich klejów. Sugerujemy użycie kleju Adesilex P9 firmy Mapei z dodatkiem do tego kleju ze specjalną żywicą akrylową Akrystol firmy Decor System

  4.4. Jakiego powinienem użyć kleju?

  Do klejenia sztukaterii elewacyjnej powinno się używać dobrej jakości klejów stosowanych w systemach docieplań - proponujemy (Adesilex P9 firmy Mapei) Przy klejeniu listew do elewacji zalecamy stosowanie klejów stosowanych w systemach dociepleń elastycznych, mrozo- i wodoodpornych rozrabianych ze specjalną żywicą akrylową Akrystol firmy Decor System, zwiększa ona przyciąganie międzycząsteczkowe o kilkadziesiąt razy, co daje w konsekwencji rewelacyjne rezultaty, zarówno w trakcie montażu jak i wiele lat później. Klej przygotowujemy, zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. W miejsce wody, dodajemy Żywicę Akrylową firmy Decor System (można dodać niewielką ilość wody w celu dobrania konsystencji kleju). Temperatura pracy kleju mieści się w przedziale od +5 °C do +35 °C.

  4.5. Jak powinienem zakończyć parapet?

  Sposób pomiaru

   

  Zamawiając sztukaterię należy znać ilość metrów bieżących zamawianego asortymentu. Mierząc światło okna lub drzwi, pamiętajmy aby do długości każdej krawędzi dodać wielokrotność szerokości listwy, króra będzie użyta w opasce okiennej lub obudowie drzwi. Obliczając potrzebną ilość gzymsu pod parapetowegu i nadokiennego, trzeba doliczyć naddatki niezbędne do wykończenia dekoracji. Na konieć do ogólnej liczby metrów bierzących należy dodać 5% zapasu, na wypadek ewentualnych strat materiału.

  Poniżej przedstawiamy schematy pokazujące, w jaki sposób obliczyć potrzebną długość listew i gzymsów.

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
  4.6. Jaka jest standardowa długość waszych elementów?

  Listwy, gzymsy i fasety produkowane są w odcinkach 2m długości.

  4.7. Czy montujecie waszą sztukaterię?

  Możemy polecić firmę, która wiele razy zakładała sztukaterię u klientów Decor System i ma bogate doświadczenie w montażu naszych dekorów.
  Rekomendujemy firmę ZiejBud, tel. 603 604 754

  4.8. Czy widoczne są miejsca łączeń w waszych listwach?

  Nie, w przeciwieństwie do listew wykonanych matodą natryskową, w naszych listwach nie widać łączeń, ponieważ powierzchnia listwy jest gładka, a szpachlowane miejsce jest nie widoczne ponieważ ma taką samą  strukturę jak listwa. W listwach wykonywanych metodą natryskową powierzchnia listwy jest porowata (ma strukturę baranka), a miejsca łączeń są szpachlowane i są gładkie.

  4.9. Czy montaż jest trudny?

  Technologia montażu jest prosta. Nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia. Gzymsy są lekkie i bardzo elastyczne, dzięki czemu znacznie ułatwia to montaż.  - więcej

  4.10. Jak obliczyć okna łukowe ?

  Dla otworów okiennych i drzwiowych zakończonych połową okręgu wystarczy podać średnicę okręgu mierzoną wewnątrz otworu minus około 5 mm, aby ewentualne niedokładności łuku przykryć profilem, a następnie wyszpachlować wnętrze otworu równo z krawędzią profilu. - więcej

  4.11. Co jeżeli łuk nie jest połową koła a jedynie jego wycinkiem ?

  Dla otworów okiennych i drzwiowych zakończonych innym fragmentem okręgu należy podać dwa wymiary: średnicę łuku mierzoną wewnątrz otworu oraz wysokość łuku mierzoną od podstawy łuku do najwyższego punktu. - więcej

  4.12. Co jeżeli łuk jest elipsą?

  Wówczas niezbędny będzie szablon, który należy wykonać na budowie np. z kartonu lub dykty następnie przesłać go do nas.

  4.13. Jak obliczyć długości potrzebnych profili?

  Przy obliczaniu długości opaski należy pamiętać o dodaniu 1 szerokości opaski do wysokości otworu oraz 2 szerokości opaski do szerokości otworu. Zalecane jest również dodanie niewielkiego naddatku ok. 2-3cm na stronę. - więcej

  4.14. Jak obliczyć długości podokienników?

  Długość podokiennika powinna wynosić minimum szerokość otworu okiennego plus podwójna szerokość zastosowanych listew wokół okiennych, lub nieco więcej (zależy od gustu). - więcej

  4.15. Jak wykończyć gzyms?

  Z niewielkiego kawałka gzymsu wycinamy pod kątem 45 st boki na wykończenie gzymsu. Gruntujemy jej 2 powierzchnie poprzez wtarcie kleju gładką pacą. Następnie klej nanosimy przy pomocy pacy zębatej, na elewację we wcześniej zaznaczonym miejscu. Przyklejamy boki w taki sposób, aby uzyskać równe krawędzie, jedna płaszczyzna do ściany, drugą do gzymsu. Wzmacniamy konstrukcję gwoździkami na czas wiązania się kleju.

  4.16. Jak zmierzyć słup pod wykonanie kolumny?

  Aby dobrać odpowiedni rozmiar kolumny, należy zmierzyć średnicę słupa, na którym umieszczamy sztukaterię. Grubość warstwy styropianu wynosi 3 - 7 cm w zależności od wymiaru kolumny.
  Ta sama zasada dotyczy wymiarowania słupa pod bazę i głowicę kolumny. Wszystkie składowe elementy kolumny są sprzedawane w połówkach, które sklejamy ze sobą po umieszczeniu na słupie.